Discography

Turkey Today (Sonoton – APM)

Project / 2018

On this album which is a part of the authentic series of the German label, Sonoton, I was hired as a songwriter and a producer. I composed and produced vocal and instrumental pieces in the popular genres of Turkey.

Songs

1. Bizim Aile
2. Sen ve Ben
3. Herkes Kendi Yoluna
4. Evlere Şenlik
5. Deli Hamsi
6. Ramazan Geldi
7. Lise Yılları
8. Son Kadeh

Kurtalan Ekspres – Göğe Selam 2

Band / 2014

Kurtalan Ekspres is famous for playing with legendary Turkish singers Barış Manço and Cem Karaca as a back up band. After their death, the band continued to play their songs in live performances. I joined the band in 2013 on bass guitarist Ahmet Güvenç’s invitation. This was the second release of the series recorded in memory of those late legends with contribution of famous singers of Turkey. I recorded, mixed and mastered the album in my studio besides playing the guitars.

Track List
1. Maden Ocağının Dibinde (Abdulkadir Meriçboyu/Asım Tanış-Cem Karaca) / Hayko Cepkin
2. Nem Kaldı (Aşık Mahsuni) / Haluk Bilginer
3. Eğri Eğri Doğru Doğru (Barış Manço) / Can Bora Genç
4. Herkes Gibisin (Nazım Hikmet-Cem Karaca) / Fatma Turgut (Model)
5. Uzun İnce Bir Yoldayım (Aşık Veysel) / Yavuz Bingöl
6. Dostum Dostum (Pir Sultan Abdal-Ali Sultan) / Can Bora Genç & Murat İlkan
7. Yaşamak İstemem (Yavuz Çetin) / Nejat Yavaşoğulları
8. İşte Gidiyorum (Kazım Koyuncu-Kemal Sahir Gürel-Barış Pirhasan) / Şevval Sam
9. Islak Islak (Cem Karaca) / Emrah Karaca
10. Neredesin Sen (Neşet Ertaş) / Duman
11. Sakız Hanım Mahur Bey (Barış Manço-Bahadır Akkuzu) / Bülent Ortaçgil
12. Nöbetçinin Türküsü (Cem Karaca) / Niyazi Koyuncu
13. Gibi Gibi (Barış Manço) / Umut Kuzey

Mutlulugun Gozyaslari (Tears of Happiness)

Solo / 2005

My second solo album consisting of Turkish music flavored instrumental and vocal tunes accompanied by a selection of best drummers and bassists of Turkey.

Track List

1- Güneş Doğudan Yükselir
2 – Kaytan
3 – Yalan
4 – Mutluluğun Gözyaşları
5 – Dünya
6 – Haylaz
7 – Sensiz Olmuyor
8 – Günebakan
9 – Hasret
10- Longa & Sirto Medley

Newsletter (Turkish)

2002 yılında, Türkiye’nin ilk enstrümantal rock gitar albümü olan “Sükut”u çıkartan Serdar ÖZTOP, yeni albümü “Mutluluğun Gözyaşları” ile yeniden dinleyicisiyle buluşuyor. Albümün yine bir ilk niteliğindeki en büyük sürprizi, Serdar ÖZTOP’un Türkiye’nin önde gelen müzisyenleri olan dostlarının katılımıyla her parçada farklı bascı ve davulcuyla çalışmış olması. Buna bir de yaylı, üflemeli ve vurmalı çalgı ustalarının da performansı eklenince “Mutluluğun Gözyaşları”, müzikseverlerin Türkiye’nin önde gelen müzisyenlerini birarada dinleyebileceği bir albüm olarak bile gerekli ilgiyi hakediyor. Serdar ÖZTOP’un sözü ve müziği kendisine ait olan eserlerini ilk kez bu albümde seslendirerek, duygu ve düşüncelerini kendi vokal tarzıyla dile getirme yolunda bir başlangıç yapmış olması ise albümün diğer sürprizi.

Çeşitli sanatçı ve grupla yıllardır süregelen çalışmaları sırasında edindiği deneyimi yurtdışında da takdir toplayan ilk albümünden edindiği tecrübeyle pekiştiren sanatçı, yurdumuzun müzikal çeşitliliğini gitar çalma tarzıyla harmanlayarak renkli, dinamik, melodik ve herzamanki gibi kendini notalarla ifade etme çabasında olan bir çalışma sunuyor. “Mutluluğun Gözyaşları”, içerdiği müzikal zenginliğin yanısıra sanatçının tarzında zaten varolan Türk gitarist kimliğini iyiden iyiye ön plana çıkartmasıyla oluşan teknik farklılık sayesinde, dünya çapında yapılan gitar albümleri arasında kendine özel bir yer edinmeyi hedefliyor.

Albümde “medley” olarak yeralan Türk Müziği’nin unutulmaz longa ve sirtolarının müzikleri haricinde tüm söz, müzik, düzenleme, kayıt, edit, mix ve mastering’in Serdar ÖZTOP tarafından yapıldığı albümde davullarda; Volkan ÖKTEM, Cengiz BAYSAL, Burak GÜRPINAR, Cem AKSEL, Arbak DAL, Turgut BEKOĞLU, Aydın ŞEREF, Deniz GÜNGÖR, Utku ÜNAL, Gökçe DAYANÇ, bas gitarlarda;Nurhat ŞENSESLİ, İsmail SOYBERK, Tarkan GÖZÜBÜYÜK, Kerem TÜZÜN, Murat TÜKENMEZ, Burak KULAKSIZOĞLU, Alp ERSÖNMEZ, Sunay ÖZGÜR, Demirhan BAYLAN, İlker ÖZALP, vurmalılarda; Mehmet AKATAY, nefeslilerde; Toygun SÖZEN, Mehmet ÜNAL, Bulut GÜLEN, yaylılarda; Gündem Yaylı Gurubu yer aldı. Nev albüme adını veren parçaya yaptığı vokal nameleriyle, Zeynep ARIKAN ve Murat KÖSEOĞLU ise sözlü parçalara yaptıkları geri vokalleriyle albüme renk kattılar.

Bulutsuzluk Özlemi – Bulutsuzluk Senfoni

Band / 2004

BO_BS

I have participated in famous Turkish Rock band as the lead guitarist between years 2003-2005. This live performance with a symphony orchestra was released in CD & DVD format.

Track List

1. Tepedeki Çimenlik
2. Özgürlük Emek İster
3. Kaybolan Şehir
4. Dede, Baba, Oğul
5. Yine Düştük Yollara
6. Acil Demokrasi
7. Güneşimden Kaç
8. Beynim Zonkluyor
9. Seni Görmem Lazim
10. Yaşamaya Mecbursun

Sükut (Silence)

Solo / 2002

My debut consisting of 10 instrumental rock guitar originals is also Turkey’s first in this genre. Album received very positive critics from all around the world.

Track List

1- Yansıma
2 – 24 Saat
3 – Özgürlüğe Doğru
4 – Umutsuz
5 – Kalabalığın Ortasında
6 – Yeni Gün
7 – Azrail’le Dans
8 – Sükut
9 – Bir Akşam Esintisi
10- İç İçe

Newsletter (Turkish)

Sükût, Serdar Öztop’un ilk solo çalışması olmasının yanısıra Türkiye’nin de ilk enstrümantal rock gitar albümü. Haluk Levent, Teoman ve Bulutsuzluk Özlemi gibi isimlerin solo gitaristi ve aranjörü olarak tanıdığımız sanatçının on enstrümantal parçasından oluşan Sükût, boş ve samimiyetten uzak sözler yerine gerçek, bizden ve usta melodileri koyarak dinleyicisine seslenen bir albüm. İfadelerini Serdar Öztop imzalı notalardan yola çıkarak, dinleyicinin hayal gücünde şekillendiren parçaların tümünün müzik ve düzenlemeleri sanatçıya ait.

Bugüne kadar Steve Vai, Joe Satriani, Yngwie Malmsteen gibi gitar virtüozlarının parmaklarından duymaya alıştığımız armonileri coğrafyamızın tınılarıyla birleştirerek sunan Sükût, hem bu yanıyla hem de bir Türk elektrik gitar virtüozunun bu tarzda ilk çalışması olması anlamında bir başlangıç. Rock ve funk altyapıları üzerine kurulu çalışmasında Serdar Öztop’a yine kendisi gibi usta isimler eşlik ediyor. Davullarda Cengiz Baysal ve Arbak Dal, bas gitarda Burak Kulaksızoğlu ve saksofonda Toygun Sözen’in emek kattığı çalışmada gitarlar, tuşlu çalgılar ve vokaller Serdar Öztop’a ait. Albüm fotoğrafları Yaşar Saraçoğlu imzasını taşırken, her parçanın ruhunu temsil eden illüstrasyonlar kendine has tarzıyla tanınan Doğan Ür tarafından hazırlandı.

20 yıllık müzikal birikimini Sükût adlı çalışmasıyla ortaya koyan Serdar Öztop, birbirinin aynı çalışmanın müzik marketlerde yarattığı kalabalığın arasında sükûnet, sadelik ve ustalığı ile bir alternatif yaratıyor.

Ne derler bilirsiniz; Söz gümüşse, sükût altındır…

Kesmeşeker – Aşk ve Para

Band / 1993

This was the first album that a band I played with had released an album. It was a quite unique experience for me. I had also handled recording and mixing stages besides playing my parts as a lead guitarist. It was the second album of the band. The line up of the band changes a lot during long years but they are still making music to a select audience.

Track List

1 – Tüm Tercihim Senden Yana
2 – Şampiyon
3 – Vahşi
4 – Aşk ve Para
5 – Gerçekten Özleyince
6 – El Mecbur
7 – Gitme Kal
8 – Tek farkımız
9 – Son Tango
10 – Karanlıktan Korkan Bebekler
11 – Ekmeğin Emrindeyim